UWAGA WŁAŚCICIELE I OPERATORZY WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości pracować jako operator wózka widłowego elektrycznego lub wózka widłowego wysokiego składowania i starasz się o uprawnienia na wózki widłowe, zdanie egzaminu przed komisją UDT jest niezbędne do ich uzyskania.

Nowe Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym zmienia wymagania BHP przy korzystaniu z wózków jezdniowych z napędem silnikowym spalinowym, elektrycznym i spalinowo-elektrycznym używanych w transporcie wewnętrznym.

Od momentu wejścia w życie nowych przepisów, te osoby które zrobiły kurs na wózki widłowe i po jego odbyciu uzyskały zaświadczenie na druku MEN lub innym, a także plastikową legitymację firmy szkoleniowej, która nie jest legitymacją wydaną przez UDT, mają w obowiązku uzupełnić swoje kwalifikacje. Nie muszą robić tego jedna od razu – masz na to nieco więcej czasu.

Do kiedy należy uzyskać uprawnienia UDT?
Termin wymagający wymiany imiennych zezwoleń na wózki widłowe na kwalifikacje UDT jest zależny od terminu, w którym uzyskano zaświadczenie. Osoby, które zakończyły szkolenie na wózki widłowe:
• do dnia 31 grudnia 2004 roku zachowują ważność uprawnień do dnia 31 grudnia 2019 roku
• do dnia 31 grudnia 2014 roku zachowują ważność uprawnień do dnia 31 grudnia 2020 roku
• od dnia 1 stycznia 2015 roku zachowują ważność uprawnień do dnia 31 grudnia 2021 roku
Szanowni Państwo w związku z powyższymi ustaleniami informujemy że prowadzimy szkolenia przygotowujące do egzaminu UDT, oraz cały czas szkolimy osoby chcące uzyskać uprawnienia operatora wózka widłowego.