ZAPAL SIĘ NA BEZPIECZEŃSTWO!

Badania dowodzą, że co czwarty pożar powstaje w naszych domach lub mieszkaniach.

Czy jesteśmy bezpieczni we własnym domu, a może to właśnie tam czyha na nas największe pożarowe zagrożenie? Statystyki są przerażające – pożary zdarzają się nagminnie w naszych domostwach, jednak mogłyby zostać szybko ugaszone, gdyby nasze domy, mieszkania wyposażone były w gaśnice domowe.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich apelujemy: zadbajcie o to, by w każdym domu znalazły się zabezpieczenia przeciwpożarowe i odpowiednie gaśnice. ZAPAL SIĘ NA BEZPIECZEŃSTWO!

 

Dowiedz się, dlaczego warto mieć w domu gaśnicę.

Czy gaśnica w domu i mieszkaniu jest obowiązkowa?

Otóż nie, nie ma obowiązku prawnego posiadania gaśnicy w domu czy w mieszkaniu. Jednak prawidłowo użyta gaśnica może ugasić ogień w zarodku, bądź przynajmniej ograniczyć straty mienia do czasu przyjazdu straży pożarnej. Warto zatem mieć gaśnicę w swoim domu.

ZAPAL SIĘ NA BEZPIECZEŃSTWO! – KUP GAŚNICĘ !!!

Ostatnie lata pokazują nowy trend, zmierzający do wyposażania zarówno domów, jak i mieszkań w gaśnice. Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania przed pożarem staje się obecnie priorytetowym działaniem mieszkańców. Jeśli zastanawiacie się jaka gaśnica będzie najlepsza do domu, spróbujemy Wam w tym pomóc. Poniżej kilka informacji i jeśli będziecie zainteresowani zakupem, szkoleniem zapraszamy do nas – wyjaśnimy wszystko- krok po kroku!

Posiadamy w sprzedaży gaśnice firmy Ogniochron- firmy mającej wyrobioną renomę w środowisku pożarowym.

 

Gaśnica – zdecydowanie tak, ale jaka?

Współczesny rynek oferuje cztery typy gaśnic niwelujących pożar w domu. Wśród nich znajdują się: gaśnice śniegowe, proszkowe, pianowe oraz mgłowe.

 

Do domu zaleca się następujące rodzaje gaśnic:

 

Gaśnice proszkowe – są bardzo skuteczne, pozostawiają jednak trudne do usunięcia ślady, najlepiej sprawdzą się w kotłowni lub garażu; nie są biodegradowalne i ciężko usunąć powstałe po ich użyciu zabrudzenia, stąd też raczej nie poleca się ich do użytku domowego, natomiast piana zastosowana w gaśnicach kuchennych jest już biodegradowalna.

 

Gaśnice wodne mgłowe oraz płynowe – doskonale nadają się do ugaszenia płonącej na ludziach odzieży, a także ważnych pamiątek, dokumentów urządzeń, ponieważ zastosowany w niej środek gaśniczy nie pozostawia żadnych śladów. Polecane do zabezpieczenia pokoju dziennego i sypialni; wielokrotnego użytku, to tak zwana gaśnica czysta, minimalizująca zanieczyszczenia po jej użyciu. Gaśnicą ta można gasić również płonącego człowieka nadaje się również do urządzeń elektrycznych pod napięciem, rekomendowana do kuchni. Ważne jest także i to, że w dowolnej chwili użytkownik może przerwać jej stosowanie. Intuicyjna, o nieograniczonej trwałości środka gaśniczego.

Gaśnica domowa- urządzenie gaśnicze domowe skutecznie poradzi sobie w przypadku pożarów spowodowanych zapaleniem się ciał stałych, cieczy, olejów oraz tłuszczy jadalnych. Oferowany środek gaśniczy jest bezpieczny, łatwy w użyciu oraz skuteczny. Konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia. Urządzenie można wielokrotnie napełniać. Gaśnica domowa gasi także pożary ciał stałych (drewna, tworzyw sztucznych, tkanin itp.)

Jak użyć gaśnicy? Nasi specjaliści chętnie udzielą Wam instrukcja krok po kroku i z przyjemnością umówią się z Wami na spotkanie.

 

Na koniec przypominamy jeszcze o jednej, jakże ważnej sprawie – wyznaczeniu odpowiedniego miejsca dla gaśnicy. Pamiętać należy, iż nie można jej lokalizować w okolicach potencjalnego źródła pożaru, ponadto gaśnic nie należy przytwierdzać do ścian. Gaśnica zawsze powinna zostać ustawiona swobodnie, w dostępnym i co ważne –  tym samym miejscu. To pomoże zapamiętać jej lokalizację. W panice, podczas rozprzestrzeniającego się w domu ognia,  będziemy dobrze zorientowani gdzie udać się po sprzęt, który może uratować nasz dobytek, zdrowie, a nawet życie